5 Совети за изнаоѓање на најдобрите теми за вашиот блог


Блог Темите се важен дел на еден успешен блог. Некои блогери едноставно пишувам за она што е на својот ум, создавање на онлајн дневник на сорти. Успешни блогери знаат дека, сепак, да има голем блог, не секогаш може да пишувам за она што сакате да пишувам за. Кога пишувате Можете исто така мора да се задржи интересите на своите читатели во умот. Впрочем, доколку сакате да имате успешен блог, што треба да зависи од читателите да се појави често. За да го одржите вашиот блог свежо како е можно, сметаат дека користење на овие пет начини да се најде победничката идеи за вашиот блог теми.

Дали вашето истражување

Паметни блогери знаат дека секој ден има се популарни пребарувачки термини кои котираат на големи сајтови за пребарување. Блогерите можат да ги користат овие термини за пребарување за да им помогне да добиете повеќе сообраќај кон нивните блогови. Секој ден блогер може да се погледне во овие популарни пребарувачки термини и создавање на мислења да ги користите. Ако блогер е среќа, тие ќе ги зголемат своите сообраќај се должи на повеќе луѓе кои бараат за тој термин. Со истражување на теми кои се топли со читателите секој ден, блогерите може да се создаде нешта специјално за читателите. Прават истражувања може да потрае малку време, и никогаш не може да биде во писмена форма за тоа што сакате да пишувам за, но најверојатно ќе има повеќе сообраќај од било кога.

Прашај околу

Ако сте биле блогирање некое време можеби сте почнале да ја погоди ниски точки, каде што навистина немаат повеќе идеи тема лево. Некои автори ја нарекуваат "блок писател", додека други само го гледаат како мала пречка да се надмине. Кога ќе се дојде до овој тежок момент, најдоброто нешто да направите е да побарате околу. Разговарајте со интересни луѓе кои знаете. Можете да ги прашате што темите што ги најдете најинтересните во времето. Ако сакаш ќе биде малку посуптилен, едноставно отскокнување неколку теми надвор од нив да се види кои од нив тие силно реагираат на. Користете темите кои тие ќе треба силно да одговори на, со цел да се соберат идеи за постови.

Користете Вести

Веста е одлично место за да се соберат информации за темата на вашиот блог. Вести тимови истражување и истрага со часови за да се соберат нивните теми. Со користење на слични теми, можете да го прескокнете сите на хард-истражувачка работа и се уште се биде успехот. Никогаш не користете нивните идеи точно, само да ги земе и да ги користите за да се развие свој. На пример, ако постои голем политички проблем случува во вести, Внимавај за создавање на еден пост за тоа што мислите дека за тоа. Вие не треба да се користи вест, само тема идеја заедно со свои зборови.

Го следат примерот на другите

Кога сте во потрага за голем блог теми, разгледа во посета на популарните блогови за да видите што тие се зборува за. Не крадат нивните идеи, но ги користат посета разбуди големи идеи за свој. Понекогаш кога гледате како други работи во своите највисок потенцијал што може да предизвика ново потенцијал во себе. Можете да видите кои теми добиете најдоброто одговор за нивниот блог и да одлучи дали ќе може да добие истиот одговор со слична тема.

Спиеме

Ако ништо друго не успее и се уште се обидува да излезе со листа на интересни блог теми, сметаат дека ова интересна стратегија. Одете на спиење секоја ноќ со јасна главата. Во утринските часови, дури и пред да ги отвори очите, наведете првото нешто на вашиот ум. Напиши ја надолу веднаш, па вие не брзо забораваат. Потоа ги користат овие работи да се развие интересна блог теми. Ќе биде шокиран од тоа колку инспиративна нашето прво мисли може да биде. Тие се толку интересни, бидејќи тие не се замаглени со било надвор стрес од реалноста. Тие се едноставни мисли дека обично може да се користи успешно и на блог.

Овие пет начини да се најде победничката блог теми се докаже да биде меѓу најдобрите. А блог тема е една од основните важни аспекти на вашиот блог. Бидете сигурни дека ќе се обрне внимание на теми кои го добиете најдоброто одговор на вашиот блог, па ќе знаеш кои од нив се најефективни. Користете ги сите или некои од овие совети да ви помогне да добиете на вашиот начин да се подобри блог теми веднаш!

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *

Можете да ги користите овие HTML тагови и атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>